Prekių katalogas

ESO rangovo akto rengimas ir pridavimas didinant objekto galią

ESO rangovo akto rengimas ir pridavimas didinant objekto galią

Planuojate didinti objekto (namo, sodo namo, buto, ūkinio pastato ar pan.) elektros galią, o gal iškelti elektros apskaitos prietaisą iš pastato?  Kiek ši paslauga kainuos, galite sužinoti iš anksto, nepateikus paraiškos Energijos skirstymo operatoriui (ESO).  ESO interneto svetainės skaičiuoklėje klientai savarankiškai gali pasiskaičiuoti įmoką už prijungimą prie elektros tinklo ar galios didinimą, o po to teikti paraišką.  

Pateikus paraišką, sumokėjus paskaičiuotą sumą ESO išduos prijungimo sąlygas. 

Vadovaujantis išduotomis sąlygomis, parengiamas ir pateikiamas rangovo aktas, bei su juo susiję dokumentai. Rangovo aktą parengti ir pateikti gali tik reikiamą kvalifikaciją turintys specialistai arba įmonė.

„Elvertos“ specialistai turi Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos išduotus atestatus, kurie suteikia teisę, atsižvelgiant į ESO prijungimo sąlygas parengti ir pateikti rangovo aktą: 1. Elektros įrenginių techninės būklės patikrinimo aktą arba 2. Elektros įrenginių techninės būklės patikrinimo aktą, kai elektros įrenginių leistinoji naudoti galia didinama ar mažinama be rekonstravimo darbų.

Kuomet suminė leistinoji naudoti galia objekte didesnė kaip 30 kW, taip pat parengiamas objekto elektros įrenginių įrengimo projektas/schema ir elektros grandinių varžų matavimo protokolai.

Rangovo aktas patvirtina, kad Jūsų elektros tinklas yra tvarkingas ir gali būti prijungtas prie ESO skirstomojo tinklo.

Didinant galią daugiabučio namo gyventojui reikia žinoti, kad ESO atsakingas iki daugiabučio namo įvado. O už daugiabučio laiptinės instaliaciją atsakinga bendrija (ar administruojanti įmonė). Gyventojas, pasinaudojęs ESO skaičiuokle turi pasiskaičiuoti kiek jam kainuos galios didinimas, ir pateikti ESO prašymą prijungimo sąlygoms išduoti. Taip pat jis turi gauti bendrijos (ar administruojančios įmonės) sutikimą, jog ši neprieštarauja, kad gyventojo bute būtų padidinta galia. Bute galia dažniausiai didinama 2 kilovatų žingsniu. Pvz. jeigu buvo 5 kilovatai, didinama iki 7 kilovatų.

ESO išdavus prijungimo sąlygas tolimesnė procedūra tokia pati kaip kitų objektų savininkams: gyventojui reikia rangovo akto, kuris patvirtintų, kad jo elektros tinklas bute yra tvarkingas ir gali būti prijungtas prie ESO skirstomojo tinklo.  Rangovo aktą parengti ir pateikti ESO gali tik kvalifikuota, atestatus turinti įmonė ar elektrikas.

ESO skaičiuoklė

Dėl rangovo akto kreiptis tel. +370 618 18 180.