Prekių katalogas

Elektromobilio krovimo stotelė: kodėl „Wallbox“?

Elektromobilio krovimo stotelė: kodėl „Wallbox“?

Kažkada elektra kraunamas automobilis atrodė tolima siekiamybė. Dabar ši transporto priemonė vis dažniau randa vietą mūsų gyvenime, tobulėja elektromobilių gamybos technologija, didėja jų pasirinkimas. Siekiant saugiai ir patogiai įkrauti elektromobilį, būtina krovimo stotelę įsirengti namuose. Dabar stotelės įrengimui galima gauti valstybės paramą, net jeigu ir neturite elektromobilio.

Rinkoje yra įvairių stotelių pasiūlymų. Kaip nepasiklysti ir neapsigauti renkantis elektromobilio krovimo stotelę? Į ką atkreipti dėmesį?

Mes rekomenduojame įvertinti  šiuos kriterijus: stotelės galingumą bei gamintoją, ar jis patikimas, ir montavimo įmonę, ar ji atsakinga? Iš praktikos galime pasakyti, kad populiariausios 22 kW įkrovimo stotelės. 

Patikimas gamintojas. „Wallbox“ yra pasaulinė technologijų įmonė, įkurta 2015 metais, kurianti pažangius elektromobilių įkrovimo ir energijos valdymo sprendimus. Jos būstinė yra Barselonoje, Ispanijoje. „Wallbox“ produkcija prekiaujama visame pasaulyje. Įmonė siūlo platų įkroviklių ir jų priedų asortimentą. Išmanios funkcijos leidžia visiškai valdyti krovimo stoteles.

Kaip vyksta elektromobilio krovimas? Elektros tinklu teka kintama elektros srovė (AC), tačiau elektriniams automobiliams, kad galėtų įkrauti akumuliatorių reikalinga nuolatinė srovė (DC). Elektromobilio stotelė turi integruotą įkroviklį, kuris kintamosios srovės maitinimą paverčia nuolatine, kad elektromobilio akumuliatorius būtų įkrautas.

Siekiant, kad elektromobilio baterija tarnautų ilgai, o krovimo procesas būtų saugus, gamintojai rekomenduoja krauti elektromobilį naudojant įkrovimo stoteles. Greitas krovimas (7-22 kW) vyksta per individualią įkrovimo stotelę, sumontuotą namų garaže ar ant namo sienos lauke (krovimo laikas priklauso nuo automobilio, vidutiniškai kraunasi 3-6 valandas). Itin greitas krovimas (43-50 kW) apima didelės galios įkrovimo stoteles, montuojamas viešose miesto erdvėse, greitkeliuose prie prekybos centrų ir pan. Galima elektromobilį krauti vadinamu lėtuoju arba buitiniu būdu (iki 3 kW), kuomet elektromobilyje integruotas įkroviklis kintamą srovę (AC) paverčia į nuolatinę (DC). Lėtajam būdui naudojamas 16A buitinis elektros kištukinis lizdas, iš kurio elektromobilis pasiima apie 3 kW galingumo srovę (kraunasi ilgai iki 12 valandų ar ilgiau).
   
Kodėl reikalingas dinaminės galios matuoklis? „Wallbox“ elektromobilių krovimo stotelę galima montuoti be dinaminės galios matuoklio arba su dinaminės galios matuokliu (parduodamas atskirai). Kaip geriau? Jeigu elektros įvado galia yra mažesnė nei maksimali stotelės galia, mes rekomenduojame montuoti su dinaminės galios matuokliu, kuris, kraunant elektromobilį subalansuos namų ūkio elektros energijos vartojimo poreikius realiu laiku. 

„Wallbox“ stotelės: „Pulsar Plus Socket“, „Pulsar Max“, „Pulsar Pro“. Tai vienos mažiausių, bet galingos įkrovimo stotelės rinkoje. Jos skirtos elektromobiliams ir plug-in hibridams įkrauti. Krovimo stotelės užtikrins maksimalią įkrovimo galią, net ir pačiam pažangiausiam elektromobiliui. Stotelė keičia spalvas atsižvelgiant į elektromobilio įkrovimo būseną, todėl iškart žinoma, kad transporto priemonė jau įkrauta.
Dėl universalaus dizaino įkrovimo stoteles galima montuoti bet kurioje vietoje: tiek pastato viduje, tiek lauke. Patvarios, sertifikuotos, atsparios vandeniui ir dulkėms. Pasižymi iki 22 kW įkrovimo galia, o sveria vos 1-2 kg!

Išmanios.
Elektromobilio krovimo procesą galima valdyti išmaniai per „myWallbox“ programėlę. Kiekvienoje įkrovimo stotelėje yra integruotas „Wi-Fi“ modulis, leidžiantis iš bet kurio pasaulio taško valdyti ir stebėti įkrovimo stotelę. Jeigu staiga dingtų internetas, integruota „Bluetooth“ sąsaja leidžia stotelę valdyti net tada, kai negalima prisijungti prie interneto. Jūs visiškai kontroliuosite elektromobilio įkrovimą ir kiekvieną dieną pradėsite su pilnai pakrauta baterija. Lengvai ir paprastai galite planuoti savo įkrovimo sesijas – stotelę krauti kombinuotai: tik saulės energija, tik elektros tinklo energija arba ir saulės, ir elektros tinklo energija. Stotelę saugiai užrakinti ir atrakinti galima nuotoliniu būdu. Įkrovimo statusą taip pat galima stebėti savo išmaniajame laikrodyje.

Bendradarbiaukime! Rinkitės patikimo ispanų gamintojo „Wallbox“ elektromobilio krovimo įrangą. Dabar  su   n u o l a i d a!

Užsukite pasikalbėti ir gyvai apžiūrėti stoteles: Santaikos g. 10, Alytus, tel. +370 672 28 588. Pirkti galima ir internetu: www.elverta.lt