Prekių katalogas

„Žinių laidas“: LED apšvietimo stiprumas – kaip paskaičiuoti ir į ką atkreipti dėmesį?

„Žinių laidas“: LED apšvietimo stiprumas – kaip paskaičiuoti ir į ką atkreipti dėmesį?

Namų apšvietimas turi būti ne tik jaukus, bet ir funkcionalus. Įsirenginėjant LED apšvietimą iškyla klausimas, koks jis turėtų būti, kiek reikės šviestuvų, ar jų šviesa nebus per ryški ar per daug blanki. Ar neerzins ir nevargins akių....Dažnai iš klientų girdime pageidavimą, „kad būtų pakankamai šviesos“, jų norą jaustis komfortiškai suprantame. Tam ir esame, kad padėtume ir patartume, kaip išsirinkti jūsų individualius poreikius atitinkanį LED apšvietimą. 
 
Apšvietimo poreikis priklauso nuo patalpos tipo. Miegamojo zonoje nebūtina įrengti itin ryškaus apšvietimo. Tačiau darbo kambaryje apšvietimas turi nevarginti akių. Nuo patalpos paskirties priklauso LED apšvietimo liumenų skaičiaus pasirinkimas. Liumenai – tai naudingas šviesos diodų srautas, dažnai nusakomas ryškumu. Norint apskaičiuoti, LED apšvietimo stiprumą, liumenų skaičių reikia padauginti iš kambario kvadratūros. Gyvenamojoje zonoje (svetainėje) 1 kv. metrui paprastai skaičiuojama nuo 200 iki 400 lm, virtuvei nuo 300 lm iki 500 lm, darbo kambariui 1 kv. m gali reikėti 500 ir daugiau liumenų.

Taigi, nėra griežto standarto, kiek turi būti liumenų viename kvadratiniame metre patalpos ploto. Reikia atsižvelgti į patalpų aukštį, sienų spalvą, individualius poreikius.

Mūsų ilgametė patirtis rodo, kad lentelėje pateiktas liumenų skaičius / 1 kv.m2 atitinka klientų poreikius.

Kambario pavadinimas   lm skaičius/1 kv.m2 
Svetainė  200-400 
Virtuvė  300-500 
Virš virtuvės stalviršio   500-750 
Miegamasis  200-300 
Koridorius  100-250 
Vonios kambarys  500-700 
Darbo kambarys  500-700 
Vaikų kambarys  300-500 

Vis dažniau vienoje patalpoje sukuriamos kelios apšvietimo zonos. Svetainėje atskirai gali būti apšviestos valgomojo, stalviršio (vadinamos salos) zonos, kurių apšvietimo kampas turėtų kristi taip, kad nesudarytų šešėlio. Miegamajame bendras apšvietimas gali būti ne toks ryškus, bet papildomai galima įsirengti LED šviestuvus skaitymui. Kompleksiniam apšvietimui rekomenduojame iš anksto turėti apšvietimo projektą, kuris ne tik lengviau leis išsirinkti reikiamą apšvietimą, bet ir prisidės prie vidaus interjero kūrimo.   

Primename, kad vatai (W) nenusako apšvietimo ryškumo, tik sunaudotą energiją, kad pasiektų ryškumą. Jeigu jūsų interjeras tamsus, tuomet rekomenduojama papildomai į kvadratinį metrą pridėti apie 100 liumenų. Jeigu norisi ypatingai šviesaus kambario, liumenų skaičių padidinkite apie 10-20%. Jeigu neapsisprendžiame, kokio apšvietimo – ryškesnio ar blankesnio norite, šviestuvų valdymui galite naudoti dimerį – šviesos srautą reguliuojantį jungiklį ir dimeriuojamas lemputes. Daugiau informacijos apie tai suteiks „Elverta“ specialistai.

Renkantis apšvietimą, rekomenduojame atkreipti dėmesį į spalvų temperatūrą, kuri matuojama kelvinais (K). Iš patirties galime pasakyti, kad klientai dažniausiai rinkasi 3000K šiltai baltą arba 4000K neutralią baltą spalvą. Šalti atspalviai interjere atrodo moderniau. Didesnis skaičius kelvinų pvz. 6000K, žymi mėlynai baltą spalvą, naudojamas rečiau.

„Elvertos“ asortimente – LED panelės, LED juostos ir reikalingi priedai. Jeigu turite klausimų, mielai atsakysime. Mus rasite Santaikos g. 10, Alytus, tel. 8 672 28 588 ir www.elverta.lt.

„Elverta“ – elektros prekės vienoje vietoje!