Prekių katalogas

„Žinių laidas“: LED apšvietimo stiprumas – kaip paskaičiuoti ir į ką atkreipti dėmesį?

„Žinių laidas“: LED apšvietimo stiprumas – kaip paskaičiuoti ir į ką atkreipti dėmesį?

Namų apšvietimas turi būti ne tik jaukus, bet ir funkcionalus. Dažnai girdimas klientų pageidavimas, „kad būtų pakankamai šviesos“ yra labai nekonkretus, bet tam ir esame, kad padėtume, patartume jums.

Apšvietimo poreikis priklauso nuo patalpos tipo. Miegamojo zonoje nebūtina įrengti itin ryškaus apšvietimo. Tačiau darbo kambaryje apšvietimas turi nevarginti akių. Nuo patalpos paskirties priklauso LED apšvietimo liumenų skaičiaus pasirinkimas. Liumenai – tai naudingas šviesos diodų srautas, dažnai nusakomas ryškumu. Norint apskaičiuoti, LED apšvietimo stiprumą, liumenų skaičių reikia padauginti iš kambario kvadratūros. Gyvenamojoje zonoje (svetainėje, koridoriuje) 1 kv. metrui paprastai skaičiuojama nuo 200 iki 400 lm, virtuvei nuo 350 lm iki 450 lm, darbo kambariui 1 kv. m gali reikėti 500 ir daugiau liumenų.

Primename, kad vatai (W) nenusako apšvietimo ryškumo, tik sunaudotą energiją, kad pasiektų ryškumą. Jeigu jūsų interjeras tamsus, tuomet rekomenduojama papildomai į kvadratinį metrą pridėti apie 100 liumenų. Jeigu norisi ypatingai šviesaus kambario, liumenų skaičių padidinkite apie 10-20%. Jeigu neapsisprendžiame, kokio apšvietimo – ryškesnio ar blankesnio norite, šviestuvų valdymui galite naudoti dimerį – šviesos srautą reguliuojantį jungiklį ir dimeriuojamas lemputes. Daugiau informacijos apie tai suteiks „Elverta“ specialistai.

Renkantis apšvietimą, rekomenduojame atkreipti dėmesį į spalvų temperatūrą, kuri matuojama kelvinais (K). Iš patirties galime pasakyti, kad klientai dažniausiai rinkasi 3000K šiltai baltą arba 4000K neutralią baltą spalvą. Šalti atspalviai interjere atrodo moderniau. Didesnis skaičius kelvinų pvz. 6000K, žymi mėlynai baltą spalvą, naudojamas rečiau.

„Elvertos“ asortimente – LED panelės, LED juostos ir reikalingi priedai. Jeigu turite klausimų, mielai atsakysime. Mus rasite Santaikos g. 10, Alytus, tel. 8 672 28 588 ir www.elverta.lt.

„Elverta“ – elektros prekės vienoje vietoje!