Prekių katalogas

Saulės kabelis. Juodas ar raudonas? Kaip išsirinkti?

Saulės kabelis. Juodas ar raudonas? Kaip išsirinkti?

Saulės energijos, kaip atsinaujinančios energijos šaltinio naudojimas nuolat auga. Galvodami apie ateitį ir siekdami ilguoju laikotarpiu sutaupyti, vis daugiau namų ūkių įsirengia saules elektrines ant namo stogo arba žemės. Neretai žmonės didelį dėmesį skiria saulės modulių, inverterio (keitiklio), konstrukcijų paieškai, bet pamiršta, kad vienas svarbiausių puikiai funkcionuojančios saulės elektrinės sistemos komponentų taip pat yra ir kabeliai, kuriais teka saulės pagaminta energija.

Kuo išskirtinis saulės kabelis? Pirmiausiai jis skirtas sujungti saulės modulius (paneles) tarpusavyje ir su inverteriu (įtampos keitikliu). Saulės kabelis priskiriamas DC kabelių tipui. Juo perduodama elektros energija iš saulės modulių į keitiklį paverčiama iš nuolatinės įtampos į kintamą.

Paprastai saulės kabelis žymimas H1Z2Z2-K. Jis turi atitikti aukštus Europos EN 50618 (eksploatavimo laikas 25 metai) bei tarptautinius IEC 62930 standartus. Taigi, saulės kabelis turi tarnauti ilgai ir būti atsparus aplinkos poveikiui. Juk kabelis montuojamas lauke, jį veikia temperatūrų svyravimai: šaltis, karštis, drėgmė, UV spinduliai. Prastos kokybės kabelis gali būti priežastis, kodėl saulės elektrinė tinkamai neveikia. Dėl prastos kokybės kabelio kiekvienas prarastas kilovatas yra nuostolis investicijų grąžos požiūriu.

Saulės kabelis yra vienos gyslos, rekomenduojamas laidininkas – varis. Jis turi pranašumų prieš aliuminį. Vario didesnis laidumas, jis elektros energiją perneša efektyviau. Varis lankstesnis, atsparesnis karščiui. Kaitinant saulei, kabelis kaista, siekiant išvengti energijos nuostolių, svarbu pasirinkti tinkamą kabelio skerspjūvį. Skerspjūvio pasirinkimas (4 mm2 ar 6mm2), priklauso nuo saulės modulių galingumo, jų bendro skaičiaus bei atstumo nuo modulių iki inverterio. Jeigu nežinote, kokio skerspjūvio kabelio jums reikia, geriausia pasikonsultuoti su specialistais.

Raudona ir juoda kabelio spalva labiau skirta montuotojams, kad jungiant saulės modulius paprasčiau būtų galima atskirti teigiamą saulės panelės polių nuo neigiamo.

Tinkamai parinkti saulės kabeliai užtikrina stabilų saulės elektrinės veikimą.
Stabiliai ir patikimai saulės elektrinė veiks tada, kada bus pasirinkti kokybiški moduliai, inverteris, tvirtinimo elementai, kabeliai ir žinoma profesionaliai sumontuota įranga.

Saulės kabelis: 1x4mm2 juodas, 1x4mm2 raudonas, 1x6mm2 juodas, 1x6mm2 raudonas.