Prekių katalogas

Ką reikia žinoti apie elektros įvado kabelį?

Ką reikia žinoti apie elektros įvado kabelį?

Elektros įvado kabelis yra pagrindinis kabelis, kuriuo elektros srovė atkeliaus nuo ESO apskaitos spintos (KAS) iki namo paskirstymo skydo.

Kabelis klojamas į žemę, tad turi būti tam pritaikytas ir apsaugotas gofruotame arba techniniame vamzdyje. Jį rekomenduojama kloti apie 0.7-0.8m gylyje, jeigu nėra kitų apribojimų.

Elektros įvado kabelio galia apskaičiuojama atsižvelgiant į suvartojamą elektros poreikį. Trifaziam elektros įvadui rekomenduojama rinktis 5, vienfaziam – 3 gyslų kabelį. Kabelio skerspjūvis parenkamas atsižvelgiant į objekto savininko išsipirktą galią ir ateities planus.

Kokį kabelį pasirinkti, varinį ar aliuminį, priklauso nuo kliento finansinių galimybių. Varinis kabelis atsparesnis aplinkos poveikiui, laidesnis elektros srovei, bet brangesnis.

CYKY juodas apvalus varinis kabelis yra vienas populiariausių namo elektros įvado kabelių. Trifaziam namo elektros įvadui rekomenduojama 5x4 mm2, 5x6 mm2, 5x10 mm2, vienfaziam – 3x4 mm2, 3x6 mm2.

Klojant įvado kabelį nereiktų jo įtempti, kad galėtų trauktis ir plėstis, taip pat prie jo išėjimo iš žemės rekomenduojama palikti kabelio atsargos kilpas.

Mūsų specializuotoje fizinėje elektros prekių parduotuvėje „Elverta“ (Santaikos g. 10, Alytuje) arba elektroninėje parduotuvėje galite įsigyti varinio ir aliuminio elektros įvado kabelio. Taip pat rasite ir kitų elektros instaliacijos prekių – viskas vienoje vietoje! Patogu tiems, kas statosi namą, ar planuoja renovaciją. 

Kabelius parduodame metrais - pirkite tiek, kiek reikia jums, kad ir 1 metrą!