Prekių katalogas

Judesio jutikliai ir foto relės – kada jų reikia?

Judesio jutikliai ir foto relės – kada jų reikia?

Jeigu patalpoje ar sutemus lauke būnate trumpai, o kaskart junginėti šviestuvo jungiklį nepatogu, tuomet jums reikia judesio jutiklio.

Jų būna įleidžiamų arba montuojamų paviršiuje, o atsižvelgus į apsaugos IP klasę, gali būti naudojami lauke ar vidaus patalpose.

Lauke dažniausiai jutiklis montuojamas prie namo įėjimo, garažo vartų, sandėliuko durų. Pradeda veikti sutemus, reguliuoja kiek ilgai, t.y. priklausomai nuo modelio nuo 3 s iki 15 min., degs nuo jo įsijungęs šviestuvas. Viduje judesio jutiklis dažniausiai montuojamas koridoriuose ar kitose patalpose, kuriose nereikia ilgai degančios pastovios šviesos.

Jeigu judesio jutiklis sąlyginai trumpam įjungia ir reguliuoja šviesos degimo laiką, tai foto relė skirta automatiniam namo apšvietimui įjungti vos sutemus ir automatiškai išjungti prašvitus. Foto relę rekomenduojama montuoti šiaurinėje namo pusėje, dėl to, kad per anksti neįjungtų ir neišjungtų apšvietimo.
Norint pajungti judesio jutiklį ar foto relę, dažniausiai reikia nuvesti 3x1.5mm2 kabelį.

Daugiau informacijos apie judesio jutiklius ir foto reles sužinosite užsukę į specializuotą elektros prekių parduotuvę „Elverta“ Santaikos g. 10, Alytuje.