Prekių katalogas

Įžeminimo strypai – kiek jų reikia?

Įžeminimo strypai – kiek jų reikia?

Jeigu jūsų metalinė tvora ar kitos paskirties aptvaras yra po elektros oro linija, greičiausiai gavote laišką iš „ESO“, kad būtina juos įžeminti? Tvora gali turėti metalinius strypus, bet jeigu jie įbetonuoti ir neturi tiesioginio sąlyčio su žeme, o varža didesnė nei 30 omų – toks įžeminimas nepakankamas.

„Elvertos“ elektros prekių parduotuvėje rasite vokiškų OBO įžeminimo strypų. Strypai pagaminti iš plieno, karšto oro būdu padengti cinku, todėl atsparūs korozijai, juos galima kalti į žemę. Į žemę griežtai draudžiama kalti aliuminius strypus.

Vienas su kitu OBO cinkuoti strypai jungiasi specialiai kalibruoto galo ir kiaurymės pagalba. Kalimo metu viršutinio strypo kaištis susikala ir užsifiksuoja apatinio strypo kiaurymėje. Šios konstrukcijos pranašumas – patikimas mechaninis sujungimas. Jokio papildomo darbo, pavyzdžiui susukimo, užveržimo nereikia.
Kiek reikia kalti cinkuotų įžeminimo strypų? Jų skaičius priklauso nuo grunto savybių. Jeigu molis, gali užtekti 4-6 strypų, jeigu smėlis, žvyras bus sunku išgauti reikiamą varžą, todėl reikės daugiau nei 6 strypų. Kalant cinkuotus įžeminimo strypus, gruntas ne pašalinamas aplink strypą, o sutrombuojamas, taip gaunasi geresnis elektrinis kontaktas su gruntu.

„Elvertos“ elektros prekių parduotuvėje taip pat galite įsigyti įžeminimui skirtų kitų komponentų: juostų, įvairių sujungimo elementų. Visi jie yra cinkuoti, t.y. apsaugoti nuo korozijos, ilgaamžiai.

OBO įžeminimo strypo ilgis 1.5 m, skersmuo – 20 mm.

Turite daugiau klausimų dėl įžeminimo? Užeikite pasitarti – Santaikos g. 10, Alytuje.

Įdomu. Žaibas dažniausiai susidaro kamuoliniuose lietaus debesyse. Literatūroje rašoma, kad daugiausiai dienų su perkūnijomis būna Lietuvos Pietuose, nes čia šiurkštus miškingas paklotinis paviršius, skatina konvekcinių procesų formavimąsi. Perkūnijos dažniausiai pasitaiko birželio ir liepos mėnesiais. Daugiausiai perkūnijų įvyksta popietinėmis ir vakarinėmis valandomis nuo 12 iki 23 val. Rečiausiai pasitaiko ryte, nuo 6 iki 12 val. Aukštumose žaibuojama dažniau nei žemumose.