Prekių katalogas

Interneto kabelis - ką reiškia kategorijos "Cat"?

Interneto kabelis - ką reiškia kategorijos "Cat"?

Visagalis internetas. Nepastebimas, bet šalia mūsų. Belaidis ir su laidu. Tad šį kartą rubrikoje „Žinių laidas“ apie laidinį internetą.

Lauko ir vidaus internetinį kabelį vietiniam kompiuteriniam tinklui mūsų parduotuvėje (Santaikos g. 10, Alytuje) arba pirkti internetu, galima rinktis iš 5 kategorijų internetinių kabelių: „Cat5e UTP“, „Cat6 UTP“, „Cat5e STP“, Cat6 UTP outdoor“, „Cat5e UTP outdoor“.Interneto kabelis - ką reiškia kategorijos "Cat"? 

Dėl geresnių kabelio techninių charakteristikų, internetas kabeliu „Cat6“ skils greičiau, nei „Cat5e“.

Žymėjimas „UTP“ reiškia, kad kabelis neekranuotas, „STP“, – ekranuotas, t.y. su papildomu apsaugos sluoksniu. Tokį kabelį reikėtų rinktis tuomet, kuomet jis bus klojamas šalia elektros kabelių.

SVARBU! Interneto kabelis turi būti tik varinis! Rinkoje pardavinėjami pigesni variuoti kabeliai, t. y. pagaminti iš aliuminio ir padengti plonu vario sluoksniu. Naudojant tokį kabelį, interneto ryšys, ypač internetinės televizijos signalas gali būti perduodamas lėčiau, su trikdžiais, vaizdas „kvadratuotas“.

Kaip įsitikinti, ar kabelis varinis? Patarimas paprastas: reikia laido galą padrožti peiliuku. Jeigu matysis baltas metalas – tai aliuminis. Tad neapsigaukite.
Mūsų parduotuvėje parduodami tik variniai interneto kabeliai!

Nepamirškite, kad interneto kabelis yra skirtas kloti lauke ir vidaus patalpose. Skiriasi jų apvalkalas: lauko kabelio – juodas, tvirtas, atsparus UV, vidaus – pilkas, lankstesnis.

P.S. Parduodame ne tik internetinius kabelius, bet vietoje užspaudžiame internetinio kabelio jungtį.