Prekių katalogas

Automatiniai jungikliai – į ką atkreipti dėmesį?

Automatiniai jungikliai – į ką atkreipti dėmesį?

Automatiniai jungikliai, paprastai vadinami automatukais, atlieka labai svarbią funkciją – saugo elektros grandinę nuo perkrovos ir trumpojo jungimo, taip pat reguliuoja kintamos elektros srovės grandinių įjungimą ir išjungimą.

Elektros prekių parduotuvėje „Elverta“ galima įsigyti lietuvių ir ukrainiečių gamintojo „Promfactor“ automatinių jungiklių. Iš praktikos galime pasakyti, kad tai patikimi ir kokybiški, populiarūs gyvenamosios, komercinės ar ūkinės paskirties pastatuose automatiniai jungikliai.

Renkantis automatinį jungiklį reikėtų atsižvelgti į elektros įvadą, tai vienfazis (1P) ar trifazis (3P), paklotų kabelių skerspjūvį bei elektrinus prietaisus, kurie bus jungiami. Automatai montuojami ant DIN bėgelio, dažniausiai elektros paskirstymo skyduose.

Buityje naudojami automatiniai jungikliai skiriasi vardinėmis srovėmis (nuo 1A iki 125A) ir atjungimo (laiko ir srovės) charakteristika, kuri žymima raide B, C, D. Būna ir K, Z tipo automatų, bet apie juos kitą kartą.

B tipo automatai naudojami nedidelių trumpojo jungimo srovių grandinėms, dažniausiai gyvenamųjų, komercinių patalpų kištukiniams lizdams ir apšvietimui pajungti. Kištukiniams lizdams tiks automatai B16, skirti 16A srovei. Priklausomai nuo galingumo, šviestuvams galima naudoti automatinius jungiklius nuo B6 iki B10.
Automatai su C charakteristika naudojami įprastinės apkrovos grandinėms, suveikia kuomet trumpojo jungimo srovė viršija automato vardinę srovę nuo 5 iki 10 kartų. Juos rekomenduojama rinktis orkaitei, kaitlentei.

D tipo automatai naudojami grandinėms su didelėmis paleidimo srovėmis. Daugiau apie automatinius jungiklius sužinosite apsilankę elektros prekių parduotuvėje „Elverta“ Santaikos g. 10, Alytuje.

Svarbu! Automatinius jungiklius, kaip ir visus planuojamus elektrinius prietaisus rekomenduojama pasirinkti projektavimo stadijoje, kad vėliau nekiltų nesusipratimų, jog kažko negalima pajungti.