Prekių katalogas

Apie maitinimo šaltinius LED juostoms ir ne tik

Apie maitinimo šaltinius LED juostoms ir ne tik

Maitinimo šaltinis yra įtampos keitiklis iš kintamos į nuolatinę, ir dažniausiai naudojamas LED juostų, LED modulių, šviestuvų ir kitų prietaisų, kurių tiesiogiai negalima jungti į elektros tinklą, maitinimui. Pagrindinė maitinimo šaltinio funkcija – sumažinti įtampą iki reikiamos ir ją stabilizuoti.

Elektros prekių parduotuvėje „Elverta“ Santaikos g. 10, Alytus, rasite Meanwell ir GLP gamintojų profesionalius, hermetinius, nuolatinės įtampos maitinimo šaltinius. Šie maitinimo šaltiniai atsparūs drėgmei ir dulkėms, turi IP67 apsaugos klasę. Jie tinkami naudoti lauke ir viduje, įskaitant vonios kambarį, rūsio, sandėlio patalpas ir pan.

Maitinimo šaltinis gali būti išorinis arba jau integruotas, pvz. šviestuve, ir priklausomai nuo maitinimo šaltinio galios ir įtampos, gali veikti su vienu ar keliais šviestuvais. Dažniausiai maitinimo šaltiniai yra 12V ir 24V įtampos, skiriasi jų galia.

LED juostoms, šviestuvams paprastai naudojami impulsiniai maitinimo šaltiniai. Impulsinis maitinimo šaltinis mikroschemų pagalba generuoja elektrą trumpais impulsais, todėl jis yra mažesnis ir lengvesnis už analoginį maitinimo šaltinį.

Perkant maitinimo šaltinį, svarbu įsitikinti, ar jis tilps reikiamoje vietoje. Nerekomenduojame maitinimo šaltinį įmontuoti į labai mažą erdvę, kurioje jis bus prastai ventiliuojamas, todėl laikui bėgant nustos veikti.

LED juostai būtino maitinimo šaltinio galia turi būti apie 20-30 proc. didesnė, nei pačios juostos galia.

Kaip apskaičiuoti kokio maitinimo šaltinio reikėtų jūsų LED juostai? Reikia žinoti 2 parametrus: LED juostos galią (vatus(W)/metre) ir juostos ilgį/metrais. Vatus(W)/metre reikia padauginti iš juostos ilgio metrais (pvz. juostos ilgis 10 m x 12 W = 120 W). Kadangi maitinimo šaltinis turi būti apie 20-30 proc. didesnis nei juostos galia, todėl 10 metrų ilgio 12 W juostai reikia apie 150 W maitinimo šaltinio. Atsižvelgiant į juostos įtampą (pvz. 24V), šiuo atveju LED juostos maitinimo šaltinis turi būti 150 W, 24 V.

Parduodame ne tik maitinimo šaltinius, bet ir kokybiškas LED juostas. Jūsų lauksime Santaikos g. 10, Alytus. Tel. pasiteiravimui 8 672 28 588.