Prekių katalogas

Apie LED apšvietimą. Kokias LED panelės rinktis, kiek jų reikia?

Apie LED apšvietimą. Kokias LED panelės rinktis, kiek jų reikia?

Išvertus iš anglų kalbos LED (Light emitting diode) yra diodas, skleidžiantis šviesą. LED technologija išpopuliarėjo dėl ekonomiškumo, paprastumo, draugiškumo aplinkai ir žmogui.

LED šviestuvai gali šviesti iki 100 000 valandų (priklausomai nuo gamintojo). Tai yra 11 metų nepertraukiamo darbo. LED šviestuvai gali tarnauti ir trumpiau dėl gamyklinių brokų, nekokybiškų aušinimo mechanizmų.

Specializuotoje „Elvertos“ elektros prekių parduotuvėje, Santaikos g. 10, Alytuje, galite įsigyti kokybiškų LED panelių, LED juostų, ledinių pramoninių šviestuvų.
LED šviestuvų šviesos atspalvis matuojamas kelvinais (K). Šiltai baltą, primenančią natūralų apšvietimą skleidžia 2700 – 3000 K, neutraliai baltą – 4000 K.
Klaidinga apšvietimo stiprumą matuoti vatais. Vatas yra galios, o ne apšvietimo matavimo vienetas. LED šviestuvų šviesos intensyvumą nurodo Liumenai (lm). Kiek reikia liumenų, paprastai priklauso nuo gyvenamųjų patalpų tipo. Jeigu tai gyvenamoji zona, 1 kv. m gali užtekti iki 300 lm, darbo vietos 1 kv. m gali reikėti 500 ir daugiau liumenų.

LED apšvietimas labai ekonomiškas, 80% – 90% elektros energijos sunaudojama šviesos skleidimui, likusius šilumai. LED šviestuvas pradeda šviesti iš karto nuspaudus jungiklį, nereikia laukti kol šviesos šaltinis įkais. Tradicinės elektros lemputės srovė pirmiausiai įkaitina volframę spiralę dėl to prarandama apie 80 % ekonomiškumo. LED diodai veikia tiek aukštoje, tiek žemoje temperatūroje. Pažeidus LED šviestuvą nieko nenutiks, o liuminescencinių lempų viduje yra gyvsidabrio garų.

LED šviestuvai atsparūs vibracijai, lengviau transportuojami, juos galima pritaikyti bet kokiose gyvenamosiose, negyvenamose ar ūkinėse patalpose.
Specializuotoje „Elvertos“ elektros prekių parduotuvėje galite rinktis namams populiarias LED paneles. Pramoniniuose, ūkiniuose pastatuose rekomenduojame rinktis hermetinį – atsparų drėgmei LED šviestuvą.

Turite klausimų apie LED apšvietimą, norite pasitarti? Jūsų lauksime Santaikos g. 10, Alytuje.