Prekių katalogas

Apie kištukinius lizdus, jungiklius, perjungiklius

Apie kištukinius lizdus, jungiklius, perjungiklius

Pagaliau elektros instaliacijos darbai baigti, sienos kvepia dažais, teliko išsirinkti kištukinius lizdus, jungiklius, perjungiklius. Kas rinkosi šiuos gaminius pasakys, kad užduotis ne iš lengvųjų.

Tad į ką atkreipti dėmesį?

1. Mechanizmą. Jis gali būti spyruokliniais arba varžtiniais kontaktais. Spyruoklinis mechanizmas patikimesnis, nes elektros kabelis įstatomas į tam skirtą vietą ir nuolatos spaudžiamas, o varžtiniame kontakte jis prisukamas varžteliais, kuriuos kas pora metų rekomenduojama patikrinti, jeigu atsilaisvinę – priveržti.
2. Paskirtį. Jeigu kištukinis lizdas, jungiklis bus montuojamas vonios kambaryje, jis turi būti atsparus drėgmei, t.y. apsaugos klasės IP44. Auginantiems mažus vaikus rekomenduojama kištukinius lizdus rinktis su sklendėmis. Visi kištukiniai lizdai turi būti su įžeminimu. Be tradicinių jungiklių, naudojami paprasti arba kryžminiai perjungikliai, kurių pagalba įjungti ir išjungti apšvietimą galėsite iš kelių kambario ar koridoriaus vietų.
3. Dizainą. Klavišai, rėmeliai, kištukiniai lizdai gaminami atitinkamo modelio, t.y. serijos ir skiriasi savo dydžiu, forma, pagaminimo medžiagomis. Dažniausiai gaminiai pagaminti iš UV atsparaus plastiko, stiklo. Populiariausi baltos, dramblio kaulo spalvos, bet norintys išskirtinio dizaino – perka spalvotus.

„Elvertos“ parduotuvės lentynose rasite lietuvių gamintojo VILMA ir LIREGUS produkcijos, taip pat klientų pamėgtą vokiečių gamintojo JUNG produkciją. Prekiaujame tiek įleidžiamais, tiek montuojamais paviršiuje gaminiais, spyruokliniais arba varžtiniais kontaktais. Jeigu nerasite norimos gaminių serijos, užsakysime.

Tad jeigu jums liko išsirinkti tik kištukinius lizdus, jungiklius, perjungiklius – užsukite į „Elvertą“ patarsime ir padėsime! Mus rasite Santaikos g. 10, Alytus, tel. 8 672 28 588.