Prekių katalogas

Apie instaliacines dėžutes

Apie instaliacines dėžutes

Vienas iš elektros instaliacijos darbų – įleidžiamų instaliacinių dėžučių montavimas, kuriose vėliau bus montuojami elektros instaliacijos gaminiai. Instaliacinių dėžučių pasiūla prekybos vietose įvairi, tad kaip išsirinkti tą, kuri geriausiai tiktų jūsų namui, butui.

Renkantis dėžutę, rekomenduojama atkreipti dėmesį, kur ji bus montuojama: į gipso kartoną, medį, betoną (mūrą). Nuo to priklauso dėžutės tvirtinimas. Į gipso kartoną montuojama dėžutė turi ją laikančias gamyklines auseles ir yra įsukama.

Betonui skirta dėžutė priklijuojama specialiu cementiniu mišiniu arba rotbantu.

Jeigu į betoną montuojamos sujungiamos, tai į gipso kartoną konkretų vietų skaičių, paprastai nuo 1 iki 5, turinčios dėžutės.

Montuojamos dėžutės turi būti atsparios degimui, t.y. gaisro metu nepernešti liepsnos. Ypač tai svarbu karkasiniuose namuose. Jeigu dėžutė bus montuojama į tuščiavidurę sieną ar siekiant didesnės garso izoliacijos, ji turėtų būti sandari.

Instaliacinės dėžutės gali būti pagilintos arba nepagilintos. Abiejų diametras standartinis – 68-70mm, skiriasi tik gylis. Pagilintos 60-62mm, nepagilintos 46 mm gylio.

Tai kokią pasirinkti? Pagilintos dėžutės patogesnės kuomet reikia sujungti daugiau laidų, pvz. montuojant dvigubą perjungiklį.

Taip pat į pagilintą dėžutę galima papildomai įdėti valdiklį, kurio dėka jungiklį (apšvietimą), kištukinį lizdą (elektros prietaisus) galėsite valdyti telefonu ar kitomis išmaniomis programomis.

Dažniausiai butuose, dėl plonų sienų, pagilintą dėžutę ne visada pavyks sumontuoti, tad teks rinktis negilintą.

Sumontuotos instaliacinės dėžutės kraštai turi būti sulyginti su siena ir neišsikišti, kitaip gali būti sudėtinga lygiai sumontuoti kištukinių lizdų, jungiklių rėmelius.

„Elvertos“ elektros prekių parduotuvėje rasite tiek pagilintų, kiek negilintų, degimui atsparių instaliacinių dėžučių.

Pirkti galite ir internetu www.elverta.lt, atsiimti parduotuvėje Alytuje, DPD paštomate arba kurjeris jums pristatys į namus.

Visada esate laukiami fizinėje „Elvertos“ parduotuvėje Alytuje, Santaikos g. 10, tel. 8 672 28 588.