Prekių katalogas

Apie elektros instaliacinį kabelį

Apie elektros instaliacinį kabelį

Visi žino, kad elektros instaliacija – „šventas“ reikalas. Nuo jos būtina pradėti namo ar buto remontą, kad vėliau netektų remontuoti antrą kartą. Jeigu keisite seną, ar klosite naują elektros instaliaciją – jums reikės elektros instaliacinio kabelio.

Instaliacinis monolitinis kabelis YDYp skirtas vidaus elektros instaliacijai įrengti, klojant jį po tinku, kanaluose ar gofruotuose vamzdžiuose. Šį kabelį galima kloti vidaus drėgnose ir sausose patalpose, bet ne tiesiai į žemę ar vandenį.

YDYp kabelio laidininkas – varis. Priminsime, kad laidininkai: varis ir aliuminis tarpusavyje konkuruoja, bet geresnes pozicijos užima varis. Aliuminis greičiau linkęs oksiduotis, pasiduoti korozijai. Aliuminio elektros srovės pralaidumas 60 proc. mažesnis už varį. Varis pasižymi didesniu lankstumu ir ilgaamžiškumu, geriau praleidžia elektros srovę, ilgai nesioksiduoja. Bet varinis kabelis bus brangesnis.

„Elvertos“ – elektros prekių parduotuvėje galite įsigyti plokščio varinio instaliacinio 2, 3 gyslų kabelio YDYp su dviguba PVC izoliacija. Kabelio skerspjūvis – 1,5, 2,5, 4, mm². Kokį pasirinkti, priklauso nuo galios pajungtoje grandinėje. Apšvietimui dažniausiai naudojamas kabelis, kurio skersmuo 1,5 mm², kištukinių lizdų instaliacijai – 2,5 mm², buitiniams elektros prietaisams, pvz. viryklėms, orkaitėms pajungti klojamas 4 mm² skersmens kabelis.

Jeigu nežinote, koks kabelis tinkamiausias jums – pasitarkite su mūsų profesionalais. Jūsų lauksime Santaikos g. 10, Alytuje. Užsukę pas mus rasite ir kitų elektros instaliacijos prekių. Jeigu žinote, kokio instaliacinio kabelio reikia, pirkite mūsų interneto parduotuvėje.