Prekių katalogas

Dūmų ir smalkių jutikliai – kodėl verta įsigyti?

Dūmų ir smalkių jutikliai – kodėl verta įsigyti?

Dūmų jutiklis privalo būti gyvenamosiose patalpose – butuose, namuose, sodo nameliuose, kad įspėtų apie gaisro pavojų ir išgelbėtų Jūsų ar artimųjų gyvybes.

Prietaisas apie pavojų įspės, jeigu bus sumontuotas tinkamoje vietoje ir prižiūrimas. Jutiklis veikia ribotoje erdvėje, todėl jį rekomenduojama montuoti visuose miegamuosiuose kambariuose.

Jutiklių nerekomenduojama tvirtinti patalpose šalia krosnių, karšto vandens šildytuvų, viryklių, drėgnose vietose: voniose, dušuose, šalia ventiliacijos.

Dauguma jutiklių veikia autonominiu rėžimu – jų darbui nereikalingi papildomi laidai, o „maitinami“ jie įprastais elementais – vadinamomis kronomis. Kartą per metus rekomenduojama pakeisti elementą, pašalinti nuo įrenginio dulkes.

Jutiklį prie lubų galima pritvirtinti dvipuse lipnia juosta, bet patikimiau tvirtinti varžtais. Dūmų jutiklio viduje esantis optinis jutiklis reaguoja į padidėjusį dūmų kiekį. Jam suveikus, įsijungia 80–90 dB garsu veikianti signalizacija ir mirksinti šviesa.

Yra ne tik dūmų, bet ir smalkių atpažinimo jutiklių, kurie suveikia, kai ore užfiksuojamas pavojingas smalkių – anglies monoksido – kiekis.

Parduodame ir priešgaisrinius daviklius, kurie jungiami prie apsaugos signalizacijos centralių bei profesionalių priešgaisrinių sistemų. Jeigu reikia konsultacijos – pakonsultuosime.